Мінеральна вода «Шаянська», хімічний склад, корисні властивості

sostav 3

Вуглекисла хлоридна маломінералізована кремнієва гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода під назвою «Шаянська» розливається зі свердловини №242, глибиною 180м.

За вмістом гідрокарбонатів «Шаянська» подібна до мінеральних вод «Боржомі» (Грузія) і «Віші-Селестон» (Франція), а через наявність у її складі метакремнієвої кислоти, наближає її до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії. Метакремнієва кислота відіграє особливу роль у лікувальних властивостях мінеральних вод.

До складу мінеральних вод входить також біологічно активна концентрація кальцію (1/4 добової норми), магнію, літію і заліза. Найближчі її аналоги - мінеральні води "Діліжан» (Вірменія), «Домбрувка», «Мешко» (Польща), Евіан-ле-Бен (Франція), «Князь Мілош» (Сербія), «Анка», води курортів Біле -Тушнад (Румунія), та ін.

Хімічний склад мінеральної води «Шаянська»

Склад Концентрація іонів мг/дм3 Вплив на організм
Гідрокарбонати НСО3- 1500-3000 Покращують процес травлення, регулюють функції шлунково-кишкового тракту.
Хлориди CI- 120-350 Регулюють окисно-відновний баланс і водно-сольовий обмін в організмі, необхідні для утворення шлункового соку.
Сульфати SO42 - <150 Забезпечують нормальний синтез інсуліну, структуру і функцію з'єднувальної тканини, збереження нормальної структури суглобних поверхонь, очищують печінку, прискорюють процес травлення, впливають на ріст нігтів і волосся.
Кальцій Ca2 + 80-190 Зміцнює кістки і зуби, поліпшує згортання крові, має протизапальну і антигістамінну дію.
Магній Mg2 + <100 Активізує обмін речовин, зміцнює м'язову тканину, захищає нервову систему, протидіє інфаркту міокарда.
Натрій+ Калій Na+K+ 500-1300 Важливі елементи в воднево-сольовому обміні організму, беруть участь у регулюванні нервової і м'язової діяльності, регулює кров'яний тиск.

Специфічні компоненти:

Кремнієва кислота H2SiO3 50-100 мг/дм3 Наявність кремнію зумовлює гальмування збудження моторики кишечника.
Мінералізація: 2,5-5,0 г/дм3